• Home
  • /
  • GAMEDEV
  • /
  • Gamedev – moja rozmowa z Maciejem Aniserowiczem

Gamedev – moja rozmowa z Maciejem Aniserowiczem

W czerwcu miałam okazję uczestniczyć w rozmowie z Maciejem, z devstyle.pl, o gamedevie. Spontanicznie, wyszła ciekawa rozmowa o początkach w branży i o tym jak ją postrzegam w kontekście gier mobilnych.

Jeśli jesteś zainteresowany moimi początkami, tym jak projektuje się i programuje gry mobilne, jakie osoby tworzą zespół, jakie są ich role i jak analizowane są działania graczy – kliknij i posłuchaj!

Devtalk: o tworzeniu gier moimi oczami.

Chcesz więcej gamedevu?

Poniżej wstawiam zbiór stron, o których wspomnieliśmy w czasie rozmowy. Sprawdź je i przeczytaj jakie sztuczki zostały stworzone w grach, by gracz poczuł się lepiej. 🙂

A gdybyś miał jakiekolwiek pytania, pisz śmiało! Z chęcią porozmawiam i odpowiem na nurtujące Cię kwestie.

DevTalk

Poruszane tematy

Silniki gier

Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem gier, poniżej wrzucam linki do tutoriali odpowiednich silników — wchodząc tam znajdziesz mnóstwo materiałów, które od samego początku przeprowadzą cię przez wszystkie etapy tworzenia gry. Według mnie niższy próg wejścia ma Unity, szczególnie, że językiem wykorzystywanym w nim jest c#. Jeśli zaś twoim marzeniem jest robienie gier AAA, przeznaczonych na konsole i PC – obecnie jest to domeną C++ i silników albo stworzonych specjalnie na potrzeby studia, albo Unreala.

Jeśli szukasz innych miejsc w sieci traktujących o grach od strony deweloperskiej to od siebie mogę dodać bardzo merytoryczny blog Marka Winiarskiego — mWin oraz serię podcastów na youtubie — Przegrani. Sprawdź też stronę „o mnie” jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat 🙂

Zapisz się do newslettera, odbieraj darmowe materiały do nauki i bądź na bieżąco z nowymi artykułami!

Invalid email address
Zgadzam się na wysyłkę newslettera.
Polityka prywatności