O MNIE

O MNIE - Programistka gier

Cześć, miło mi cię widzieć na mojej stronie! Mam na imię Weronika i zawodowo zajmuje się programowaniem gier mobilnych. Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem gier – ten blog jest dla Ciebie! A jeśli dopiero zaczynasz: kliknij tutaj i wysłuchaj mojej rozmowy z Maciejem Aniserowiczem o gamedevie.

Początek

Wiele osób zadaje mi pytanie: dlaczego akurat programowanie gier? Za każdym razem odpowiadam podobnie, historią jakich wielu, że każdemu graczowi przemyjka przez głowe idea stworzenia czegoś własnego. Grając długie godziny w MMORPGi, RPGi i FPSy mówiłam do przyjaciół, że w przyszłości chciałabym pracować przy grach. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jaki jest podział ról w zespołach, nie wiedziałam nic o programowaniu a o tworzeniu gier tym bardziej.

Gdybym jednak miała wymienić jedną rzecz, która zawsze była dla mnie naturalna, to jest to poznawanie: świata, książek, idei, sztuki, wszystkiego oprócz jedzenia. I to właśnie dzięki tej chęci uczenia się, która wygrywała z chwilami zwątpienia, mogę o sobie od kilku lat mówić „programistka gier”.

Blog

Uczenie się, poszerzanie swojej wiedzy i doświadczenia jest satysfakcjonujące, jednak to dzielenie się wiedzą i zarażanie pasją do nauki jest dla mnie celem. Na tym blogu zamierzam dzielić się treściami dotyczącymi programowania gier mobilnych w Unity i C#, recenzjami kursów, książek oraz relacjami z wydarzeń gamedevowych. Tematy techniczne będą oparte na moich doświadczeniach i problemach z jakimi się spotykałam. Z mojego bloga dowiesz się na co zwracać uwagę tworząc gry, jakich pułapek unikać i jak radzić sobie z — czasami złośliwą — technologią.

Wydarzenia

Często jestem uczestnikiem na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych dotyczących gamedevu. Stałym punktem w moim grafiku są obecnie Digital Dragons oraz Game Industry Conference.

Występowałam również na meetupie Geek Girls Carrots oraz wydarzeniu Galaktyka Kobiet, organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik i ESERO.

Brałam udział w dwóch podcastach: DevTalk, oraz Developer-Wannabe.

Kontakt

Jesli chcesz się ze mną skontaktować, możesz pisać bezpośrednio na adres: weronika@programistkagier.pl

Politykę prywatności znajdziesz tutaj.

Zapisz się do newslettera, odbieraj darmowe materiały do nauki i bądź na bieżąco z nowymi artykułami!

Invalid email address
Zgadzam się na wysyłkę newslettera.
Polityka prywatności